Vzdělání vs. řemeslo

Vzdělání vs. řemeslo

Když jsem byl malý kluk, rodiče mi říkali, že klíčem k tomu, abych se měl v budoucím životě dobře, je pilné studium a nejlíp nějaký titul. Měli pravdu?

Generace, ve kterých jsme vyrůstali, byly často zakonzervované v tom, co zažily a v tom, co za jejich dospívání platilo. Logicky. Jenže doba se mění a pravdy s ní.
Paradoxně právě tyto názory a vštěpování dětem, že musí jít studovat, ovlivnily trh práce natolik, že může mít dnes vzdělání a titul mnohem větší množství lidí, než tomu bylo dříve a kvalita je mnohdy na pováženou. Máme spoustu studovaných, ale rukama pracovat neumí. Vyučení se řemeslu se přitom považovalo za tu snažší a bohužel hloupější cestu životem. A tak se v dnešní době kvalitní řemeslník shání poměrně obtížně a když už jej najdete musíte jej patřičně ohodnotit.
A tak teď internetem kolují obrázky i videa typu: „Říkají o mně, že jsem jen hloupý svářeč nebo zedník a já přitom nevím, co s penězi…“.
Kde jsou ty jejich pravdy teď?

Právě špinavé ruce jsou znakem poctivě vydělaných peněz!

Ale! Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp, dalo by se říci, když vidíte elektrikáře, nebo zámečníka, jak odchází z domu kravaťáka za půl hodiny s litrem v kapse 🙂

Tak co budete říkat při výběru studia nebo řemesla vašemu dítěti vy?

Máte zájem o naše služby, nebo chcete pracovat v našem týmu?